امروز یک شنبه 10 مهر 1401

بلوك سيلندر Z24 وانت نيسان

بلوك سيلندر يك ساختار فلزي يكپارچه از جنس چدن خاكستري يا آلومينيم در موتورهاي رفت و برگشتي است كه قسمت اصلي موتور را تشكيل مي دهد. در داخل آن استوانه هاي تو خالي بنام سيلندر وجود دارد كه پيستون ها در داخل اين استوانه ها حركت رفت و برگشتي را انجام مي دهند. در حين كار موتور، مخلوط سوخت و هوا وارد فضاي درون سيلندر شده و سپس عمل احتراق انجام شده و توان لازم را براي حركت موتور بوجود مي آورد.

در كارنامه محصولات توليدي شركت بنيان ديزل ميتوان به توليد انواع بلوك سيلندر موتورهاي سبك و سنگين اشاره نمود. كه هم اكنون خط توليد بلوك سيلندر وانت نيسان Z24 در كارخانه فعال مي باشد.

تامين مواد خام از شركت هاي مشهور ريخته گري ترجيحا از طريق شركت ريخته گري تراكتورسازي ايران انجام مي پذيرد كه پس از ارزيابي، قطعات خام به اين شركت حمل شده و در بيش از 40 ايستگاه توليدي و چندين ايستگاه كنترلي برحسب استانداردها و ابعاد مندرج در نقشه هاي فني، پروسه ماشين كاري بلوك با طي عمليات كنترلي و تست نهايي از لحاظ كيفيت انجام مي گيرد.

با توجه به استراتژي پيش بيني شده كليه مراحل توليدي اين محصول اعم از ماشين كاري، كنترل و تضمين كيفيت، تست نهايي، بسته بندي و كدبندي محصول به منظور رديابي، كاملا منطبق بر الزامات ISO TS بوده كه هم اكنون در شركت جاري مي باشد. در حال حاضر اين محصول در بسته بندي هاي جديد و كاملا استاندارد با حك لوگوي اختصاصي بنيان ديزل توسط شبكه گسترده توزيع و عاملين فروش در سراسر كشور عرضه مي گردد.